Obrázek - Barma - země úsměvů

Barma - země úsměvů

Pavel Svoboda

Přednáška Pavla Svobody, geografa a fotografa
Tato tajemná země se po dlouhé izolaci otevírá světu. Země zlatých chrámů a pagod, země buddhů a země úsměvů. Barmánci chodí netradičně v sukních a Barmánky s tvářemi pomalovanými tanakou. Slavný chrámový komplex Bagan, jezero Inle s rybáři, města Mandalay i Yangon, jeskyně v oblasti Hpa-An. Barma oplývá velmi živým buddhismem s obrovským množstvím klášterů, mnichů i mnišek. V posledních letech se otevírají oblasti dříve nepřístupné cizincům. V horském státě Chin vyrážíme na vlastní pěst za mystickým etnikem žen tetovaných ve tvářích. Ve vesnici Paduangů, kde žijí ženy s dlouhými krky, jsme pozváni na svatbu. Hledání tropického ráje, několik dnů kempujeme na opuštěných plážích s bělavým pískem a tyrkysovým mořem. Na závěr celé sedmiměsíční cesty po Asii si odpočineme na idylickém ostrůvku v Thajsku. Barma je zemí divokých tradic a nekončící řady přátelských setkání.
Vstupné: 20,- Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Barma - země úsměvů
Pořadatelé:
Městské muzeum a galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Jitka Velková, 383 382 057, www.muzeumvodnany.cz
Pavel Svoboda, www.photo-svoboda.cz
Plakát - Barma - země úsměvů