Vodňany v době Rakouska-Uherska

Studenti 3.NG ze ZŠG Vodňany navštívili nejen výstavu Tečka za c. k. monarchií, která se nyní koná v městské galerii. Zapojili se také do lektorského programu k výstavě. Mnohá zjištění byla jistě překvapivá. V období před první světovou válkou bylo v našem městě postaveno několik veřejných budov, které slouží dodnes: vlakové nádraží, škola v Alešově ulici, sokolovna, spořitelna. Vznikly dvě vzdělávací a paměťové instituce: knihovna s čítárnou a muzeum. Založena byla dětská opatrovna – mateřská škola. Vyzdobeny byly oba kostely. Vodňanští občané hojně zakládali rozličné spolky a podpořili tak kulturní a společenský rozvoj našeho města. Na výstavě jsou především prezentovány předměty ze sbírky Městského muzea a galerie Vodňany. Zapůjčen je pouze jeden mimořádný exponát. Zájemci o historii Vodňan mohou výstavu navštívit do 24. června 2018.