Vodňanské rybářské dny

Třídenní svátek rybářů profesionálních i sportovních ve Vodňanech se v r. 1991 stal novodobou každoroční tradicí. Město Vodňany, Střední rybářská škola a Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický jsou jeho hlavními garanty. Do programu je zahrnuta dvoudenní Česká ichtyologická konference pro odbornou veřejnost z České republiky i zahraničí. Na výstavě Fishtech vystavovatelé představují své výrobky pro rybniční hospodářství i sportovní rybářství. Je možné se zde seznámit s činností různých rybářských institucí a prohlédnout si prezentaci města a zdejších firem. S touto výstavou se každý druhý rok střídá přehlídka dokumentárních filmů Fishfilm. V programu VRD většinou nechybí divadelní představení, výtvarné i muzejní výstavy a především večerní páteční posezení s hudbou. V sobotu se pro návštěvníky otevře Střední rybářská škola a vodňanské náměstí se zaplní stánky s rybími i sladkými pochoutkami. Na jarmarku si můžete prohlédnout dovednost řemeslníků, kuchařů a různých obchodníků. Vodňanské rybářské dny jsou setkáním rybářů, vědců, absolventů SRŠ, obchodníků, návštěvníků a přátel města.