Obrázek - ak. mal. Rudolf Riedelbauch

ak. mal. Rudolf Riedelbauch

Písně, ticho, pohyb / Obrazy

Výstava k 70. narozeninám autora
Malíř Rudolf Riedlbauch se narodil 14. 6. 1944 v obci Dýšina u Plzně a vyrůstal v jihočeských Strakonicích. Tam navštěvoval hudební oddělení lidové školy umění a hrál na klarinet v komorním a dudáckém orchestru. Současně se u něho již od dětství projevoval vyhraněný talent výtvarný. Během let se ukázalo, že jeho osudem bude malování, ale i to, že hudba v něm bude mít trvalé místo a stane se zdrojem inspirace mnoha obrazů.
Výstavu uvede Václav Riedlbauch. V krátkém hudebním programu vystoupí flétnisté Jana Jarkovská a Jan Riedlbauch, kteří zahrají Dueto č. 2 pro dvě flétny op. 2 Johann a Joachima Quantze a skladbu Václava Riedlbaucha Studie k obrazu.
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - ak. mal. Rudolf Riedelbauch
Zvětšit