Obrázek - Omán - země sultánova

Omán - země sultánova

Pavel Svoboda

Přednáška Pavla Svobody, geografa a fotografa
Omán představuje díky osvětové vládě sultána Kábúse překvapivě vyspělou část Arabského poloostrova. Na druhou stranu je i přes své krásy a tradiční kulturu Omán zemí turisticky neobjevenou. Na severu země se pohoří Hajar tyčí až do výšky 3000 metrů, vystoupáme na nejvyšší horu Ománu - Jabal Shams, závratě vyvolává pohled do hloubek ománského „Grand kaňonu“. Zelené oázy palem v údolích zvaných vádí ve společnosti starobylých vesnic a pevností jsou jako vyobrazené z pohádek Tisíce a jedné noci. Společně s přátelskými Ománci v tradičních pláštích a čepičkách „kumma“ navštívíme velbloudí závody poblíž velkých písečných dun pouště Wahiba. Rybí trhy s tuňáky a plachetníky, koupání v jeskyních, vřelá muslimská pohostinnost či obří sultánova mešita a jeho palác v hlavním městě Muscatu. Tato bezpečná země mnohé příjemně překvapí.
Vstupné: 10,- Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Omán - země sultánova
Pořadatel: Městké muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18, Vodňany, Jitka Velková, 383 382 057, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Zvětšit