Obrázek - Váša Příhoda (1900 - 1960)
Výstava - galerie
Ne 26. červen - St 31. srpen 2016

Váša Příhoda (1900 - 1960)

Archiv dokumentů klavíristky Asty Doubravské

Rodinné vzpomínky vnučky Váši Příhody
Městskou galerii navštívila paní Jana Tykoson (vlevo), vnučka houslového virtuosa a vodňanského rodáka Váši Příhody a klavíristky Asty Doubravské. Paní Jana je zahradní architektka a žije ve Švédsku. Společně s manželem a bratrem Martinem Doubravským, šéfem opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci, i dalšími příbuznými se zúčastnila pietního uložení ostatků svého dědečka na vodňanském hřbitově. Návštěvníkům odpoledního koncertu laureátek mezinárodní houslové soutěže „Nové evropské talenty“ ukázala plyšového medvídka, kterého dostala od dědečka Příhody. Do Vodňan přivezla také dokumenty z rodinného archivu, jejichž kopie laskavě zanechala k vystavení pro zájemce o hudební historii. Prohlédnout si je můžete během prázdnin v městské galerii.
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Váša Příhoda (1900 - 1960)
Pořadatelé:
Městské muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18, Vodňany, J. Velková, 383 382 057, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Institut Váši Příhody z. s., Vodňany, Pavla Žílová, 603 812 958, pavla.zilova@gmail.com