Ne 16. září - 14.00 hodin - Ne 18. listopad 2018

Josef Milota - obrazy

Jihočeské pábení

Protivínský rodák i starousedlík Josef Milota se narodil 11. 4. 1938. Krajinomalbě se začal věnovat již v mládí, ale touha létat ho přivedla nejprve do pilotní školy v Kremnici. Osud však zasáhl jinak a tak po vyučení ve strakonické zbrojovce nakonec maturoval na střední průmyslové škole strojnické v Písku. Ale láska k malování se nakonec prosadila, když během vojenské základní služby v Táboře navštívil výstavu Františka Líbala. Zůstal okouzlen a zatoužil malovat jako tento uznávaný krajinář. V průběhu času se Mistr Líbal stal nejen jeho učitelem, ale i dobrým přítelem.
Vernisáž v neděli 16. září 2018 v 14,00 hodin.
Úvodní slovo Bohuslav Richter. Vystoupí hudební skupina The Vision.
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyzobrazit místo na mapě

Projekt aktualizace webových stránek byl realizován v rámci dotace Jihočeského kraje.

Français Deutsch Italiano Polski English