Výstava - galerie
Ne 7. červenec - 14.00 hodin - Ne 29. září 2019

Kleť a Blanský les na obrazech jihočeských malířů

"Kleť, Podkletí, a Blanský les je krajinou malebnou a proto i často malovanou. Málokterá jihočeská hora byla během dvou set padesáti let historie krajinomalby tak často námětem výtvarných děl jako Kleť. Krajina kolem ní po celé generace inspirovala a stále inspiruje malíře odborně vzdělané i amatéry," říká autor myšlenky putovní výstavy JUDr. Svatomír Mlčoch. Soubor vybraných obrazů byl již představen v Českém Krumlově a v Českých Budějovicích. Pokaždé byly objevovány dosud nevystavovaná díla. Také třetí pokračování výstavy ve Vodňanech má připravena překvapení – obrazy i autory, kteří na předcházejících prezentacích chyběli. Výstavu jako katalog doprovází kniha obsahující barevné reprodukce výtvarných děl známých, znovuobjevených i zapomenutých jihočeských výtvarníků. Publikaci připravil kolektiv spoluautorů, editovali Svatomír Mlčoch a Kamila Žifčáková a vydal Český svaz ochránců přírody v Českých Budějovicích.
Vernisáž v neděli 7. července 2019 v 14,00 hodin. Úvodní slovo Svavotomír Mlčoch.
V hudebním programu vystoupí Lenka Ebelová (klavír) a Lucie Křížková (flétna).
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Kleť a Blanský les na obrazech jihočeských malířů
Plakát - Kleť a Blanský les na obrazech jihočeských malířů