Přednáška
Čt 19. březen 2020 - 19.00 hodin

Čezetou napříč Kanadou

Milan Prustoměrský

Přednáška s vůní dálek a cestování na prastarém motorizovaném stroji, na kterém se někteří dnes bojí jet již jenom do práce či pro rohlíky. Československá Čezeta z roku 1953, motocykl s familiérním jménem Zuzka, (ne)úspěšně převezla za tři měsíce svého majitele napříč celou Kanadou od velkých jezer na východě, přes nekonečné pláně do Skalistých hor na západě až na Yukon, téměř k hranicím Aljašky. Povíme si jak a čím udržet medvědy co nejdál od stanu, jak se pilotuje hydroplán, jaké to je jet tisíce kilometrů lesem či co dělat, když zůstanete s nepojízdnou motorkou stovky kilometrů od nejbližší civilizace.
Vstupné: 20,- Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Čezetou napříč Kanadou
Pořadatelé:
Městské muzeum a galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Jitka Velková, 383 382 057, www.muzeumvodnany.cz
Milan Prustoměrský, www.youtube.com/watch?v=BGc4cvnoAZo
Plakát - Čezetou napříč Kanadou