Přednáška
ZRUŠENO - z důvodu nouzového stavu
Čt 22. říjen 2020 - 19.00 hodin

Před sto lety na Tahiti - cestovatel a spisovatel Archibald Václav Novák

Mgr. Jan Šejbl, DiS., NÁRODNÍ MUZEUM Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Právě před sto lety se vydal vodňanský rodák Archibald Václav Novák (1895 - 1979) na cestu na vzdálený ostrov Tahiti. Chtěl se tam natrvalo usadit a také obnovit hvězdárnu, kterou tam před první světovou válkou vybudoval Milan Rastislav Štefánik. Všechno nakonec dopadlo docela jinak, a z Nováka se stal známý cestovatel a autor populárních románů a povídek. Jeho další osud ovlivnily dějinné zvraty 20. století a dlouhou dobu byl opomíjen. Dnes máme příležitost znovu objevovat jeho osudy i dílo, které je pozoruhodným dokladem o projevech českého zájmu o mimoevropské země.
Vstupné: 20,- Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Před sto lety na Tahiti - cestovatel a spisovatel Archibald Václav Novák
Pořadatelé:
Městké muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18, Vodňany, Jitka Velková, 383 382 057, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
NÁRODNÍ MUZEUM, Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Praha, www.nm.cz
Plakát - Před sto lety na Tahiti - cestovatel a spisovatel Archibald Václav Novák