Výstava otevřena v souladu s protiepidemickými opatřeními.
Út 11. květen - Ne 27. červen 2021
vernisáž - (20. červen)

Kamila Berndorffová

Pod sluncem - fotografie

Návrat významné blatenské fotografky, cestovatelky a organizátorky kulturního dění, do vodňanské galerie.
Fotografie souboru Pod sluncem byly pořízeny během několika cest do Indie, Ománu, Izraele, Japonska, Kambodže, Nepálu a Spojených arabských emirátů.

"Prezentované fotografie nejsou záběry české turistky z exotických zemí. Ačkoli jsou v centru autorčiny pozornosti vždy lidé nebo prostředí, v němž žijí, výsledkem jejího pozorování jsou vysoce estetizované obrazy viděného. Divák tak může s autorkou sdílet okamžik úžasu nad pestrostí a krásou rozličných projevů života, stejně jako poznání, že pro zážitek radosti z existence není důležité, v kterém koutu světa se právě nachází." (Iva Capoušková)
Plánovaná komentovaná prohlídka v neděli 20. června 2021.
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Kamila Berndorffová
Plakát - Kamila Berndorffová