Přednáška
Út 23. listopad 2021 - 18.00 hodin

Šumavští převaděči

Pavel Moc

Přednáška s promítáním autora stejnojmenné knihy.
Skutečné příběhy několika šumavských převaděčů. V knize sice vystupují též věhlasní a slavní převaděči jako Josef Hasil či Kilian Nowotny, hlavními postavami knihy jsou však jiné osoby – příslušníci převaděčské skupiny, která se utvořila krátce po únorových událostech roku 1948 v malé osadě Milešice v blízkosti vrcholu hory Bobík. Na popisu osudů těchto převaděčů, jimi převedených osob i lidí na převodech spolupracujících je dokumentována zrůdnost a tragičnost poválečné doby v Československu.
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Šumavští převaděči
Pořadatel: Městké muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18/I, Vodňany, J. Velková, 383 382 057, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Plakát - Šumavští převaděči