Výstava Vstup volný
Po 31. leden - Pá 25. únor 2022

Co děláme vodě?

Od dokumentu k abstrakci

Z konceptuálního projektu Vítězslava Kudláče.
V průběhu měsíce února bylo možné si prohlédnout v Sloupové síni Městského úřadu Vodňany výstavu zajímavých fotografií Vítězslava Kudláče z Tábora. Autor besedoval s žáky 6. a 7. třídy ZŠG a představil jim svůj ekologický konceptuální projekt. Několik let sledoval znečištění řeky Lužnice v blízkosti svého bydliště a fotografoval její proměny. Žáci se zájmem diskutovali nejen o možnostech fotografování a možnostech úprav snímků, ale především o dopadech lidské činnosti na životní prostředí. V. Kudláč byl v nedávné minulosti ve Vodňanech zaměstnán a svou výstavu do Vodňan přivezl s vědomím, že městu a zdejším institucím je téma ochrany vody velmi blízké. Děkujeme.
Vstupné: Vstup volný
Místo konání: Sloupová síň - Městský úřad, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Co děláme vodě?
Zprostředkovatel: koordinace výstav - Městské muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18, Vodňany, J. Velková, 383 382 057, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Plakát - Co děláme vodě?