Výstava - muzeum Vernisáž
vernisáž - Ne 1. květen 14.00

TEXTIL TROCHU JINAK

Otavský Patchwork a Quilting

Skupina textilních výtvarnic Otavský Patchwork a Quilting bude vystavovat ve dnech 1.5. – 19.6.2022 v muzeu Vodňany. Výtvarnice se věnují převážně patchworku, ale zabývají se i jinými textilními technikami. Tentokrát se rozhodly ukázat netradiční zpracování textilu. Jednak to bude tzv. POJAGI, což je korejská umělecká textilní technika, stará asi 2 000 let. Druhá technika se jmenuje Eco printing. Jedná se o barvení a tisk na látku přírodninami.
Věříme, že výstava originálně zpracovaných textilií přinese návštěvníkům nevšední zážitek.
Vystavují Bovoli Eva, Brejchová Marcela, Englichová Věra, Chovancová Eva,
Kalinová Mirka, Zajíčková Dagmar, Zborníková Marta.
úvodní slovo Mirka Kalinová
hudební vystoupení žáků Mgr. Martiny Ferebauerové (ZUŠ Vodňany)
Místo konání: Městské muzeum Vodňany (Synagoga), Majerova 153, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - TEXTIL TROCHU JINAK
Pořadatelé:
MaG Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňany, Jitka Velková, 383 382 057, 383 379 194, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Plakát - TEXTIL TROCHU JINAK