Přednáška
Nejnovější přednáška fotografa a geograf Pavla Svobody!
Čt 23. březen 2023 - 18.00 hodin

Cesta na sever

Pavel Svoboda

Nová cestovatelská přednáška z dílny fotografa Pavla Svobody. Daleký evropský SEVER v sobě skrývá surovost přírody, prostor pro outdoorové výpravy a zcela jistě i dávku návykovosti. Na Islandu se vydáme na dvoutýdenní trek po jednom z nejodlehlejších míst ostrova, poloostrově Hornstrandir. Místu, kde dávají polární lišky dobrou noc. Zimní Grónsko byl splněný sen, jak vypadá život v inuitské vesnici? Strmé skalní stěny a barevné rybářské vesničky na norských Lofotech. Čarokrásný podzim v Laponsku zvaný ruska vrcholí již během září, exploze sytých barev rozzářila severskou tundru. Dlouhé treky divočinou finského i švédského Laponska doprovázejí stáda sobů, rybaření a romantika v pohádkových srubech. Po nocích zatančí po severské obloze polární záře. Přijďte si užít vyprávění z několika dobrodružných cest po drsném severu, které nadchne každého milovníka divoké přírody.
Vstupné: 30,- Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Cesta na sever
Pořadatelé:
Městské muzeum a galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Jitka Velková, 383 382 057, www.muzeumvodnany.cz
Pavel Svoboda, www.photo-svoboda.cz
Plakát - Cesta na sever