Obrázek - Cisterciácké kulturní krajiny - výstava fotografií Karla Burdy
komentovaná prohlídka - Ne 29. leden 14.00

Cisterciácké kulturní krajiny - výstava fotografií Karla Burdy

výstava při příležitosti předsednictví ČR v Radě Evropy

Cisterciáci utvářeli evropskou kulturní krajinu jako žádná jiná skupina ve středověku. Na nejvyšší úrovni znalostí své doby vytvořili nové typy krajiny a rozšířili je po celé Evropě. To je na mnoha místech patrné i dnes. Receptem na úspěch cisterciáckých mnichů bylo navazování kontaktů a pravidelná výměna zkušeností. Byli to aktivní Evropané a zanechali trvalou stopu v naší kulturní krajině.
Po stopách "bílých mnichů" dnes Cisterciácká cesta opět spojuje lidi a krajinu našeho projektu - na více než 5 000 km. Základní evropský princip jednoty v rozmanitosti, podpořený společnými hodnotami, je vlastní cisterciáckým krajinám spojujícím Evropu. Nová trasa spojuje cisterciácké krajiny z Francie přes Německo do Polska, České republiky, Rakouska a Slovinska. Zde se můžete setkat s přeshraniční sítí, která již mnoho století před založením Evropské unie realizovala myšlenku jednoty v rozmanitosti.
Pěší turistika je nejpřirozenější, nejudržitelnější a nejekologičtější způsob poznávání. Pojďte objevit fascinující kus evropské kulturní historie na Cisterciácké cestě!
Komentovaná prohlídka s Mgr. Klárou Kavanovou Muškovou a Karlem Burdou.
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Cisterciácké kulturní krajiny - výstava fotografií Karla Burdy
Pořadatelé:
MaG Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňany, J. Velková, 383 382 057, 383 379 194, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
MAS Rozkvět z. s., Ing. Marta Krejčíčková, +420 773 187 564, krejcickova@masrozkvet.cz, www.masrozkvet.cz
Zvětšit
Plakát - Cisterciácké kulturní krajiny - výstava fotografií Karla Burdy