Přednáška
Čt 23. únor 2023 - 18.00 hodin

6000 km Mexikem a Guatemalou

Marek Kovář

Prozkoumat celé Mexiko během jedné cesty je naprosto nemožné. Tato cesta nás tedy zavede na pouhých 6 000 km dlouhý okruh, při kterém navštívíme pulsující samostatné největší město světa Ciudad de México, olmécké, toltécké, aztécké a mayské památky, nádhernou a rozmanitou přírodu státu Chiapas, nekonečné roviny Yucatánského poloostrova či zapomenuté mayské město Tikal hluboko v guatemalských džunglích. Pomalý životní styl s nekončícími fiestami doplní nezapomenutelná kuchyně plná vůní a barev. Prastará koloniální obydlí a kostelíky naznačí, že se zde čas od dob Cortéze místy zastavil. Vše ale vystřídá tvrdá realita válek drogových kartelů a občasné výpady ospalých revolucionářů. V mezoamerice tak není nikdy o zážitky nouze. Hned první den jsem byl okraden a za týden nás okradli dokonce i policisté. Navštivme tedy společně země opeřeného hada a bájného ptáka quetzala.
Vstupné: 30,- Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - 6000 km Mexikem a Guatemalou
Pořadatelé:
Městské muzeum a galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Jitka Velková, 383 382 057, www.muzeumvodnany.cz
Marek Kovář, www.marekkovar.cz, www.facebook.com/marekkovar.cz/
Plakát - 6000 km Mexikem a Guatemalou