Výstava - galerie
vernisáž - Ne 14. květen 14.00

Josef Milota

Jihočeské snění

Protivínský rodák i starousedlík Josef Milota se narodil 11. 4. 1938. Krajinomalbě se začal věnovat již v mládí, ale touha létat ho přivedla nejprve do pilotní školy v Kremnici. Osud však zasáhl jinak a tak po vyučení ve strakonické zbrojovce nakonec maturoval na střední průmyslové škole strojnické v Písku. Ale láska k malování se nakonec prosadila, když během vojenské základní služby v Táboře navštívil výstavu Františka Líbala. Zůstal okouzlen a zatoužil malovat jako tento uznávaný krajinář. V průběhu času se Mistr Líbal stal nejen jeho učitelem, ale i dobrým přítelem.
Vystoupí Monika Kropáčková (sopránsaxofon), Natálie Srncová, Jana Hojková a Nikola Dušková (altsaxofon) ze ZUŠ Vodňany
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Josef Milota
Plakát - Josef Milota