Přednáška
Čt 20. duben 2023 - 18.00 hodin

Tajemství šumavských hřbitovů

Jaroslav Pulkrábek

Ročník 1964, v roce 1988 se zlákán romantikou odstěhoval na Šumavu, kde zprvu pracoval jako dřevorubec v oblasti Boubína, později vystřídal několik povolání, mimo jiné pracoval i ve sklárně. Byl dlouholetým ředitelem Městského kulturního střediska ve Vimperku. Nyní vede Kulturní a informační centrum ve Volarech. Jeho domovem se stala fara v Horní Vltavici, kde působí jako kostelník. Pravidelně publikuje v časopise Vítaný Host, je šéfredaktorem měsíčníku Jan Prachatický. Od roku 2009 do roku 2017 psal každý týden pro sobotní vydání Prachatického deníku pověst či příběh. Je autorem řady knih o Šumavě.
Vstupné: 30,- Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Tajemství šumavských hřbitovů
Pořadatel: Městké muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18/I, Vodňany, J. Velková, 383 382 057, 383 379 194, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Plakát - Tajemství šumavských hřbitovů