Výstava - galerie Vernisáž
St 5. červenec - Ne 1. říjen 2023
vernisáž - St 5. červenec 14.00

Kouzlo vodní hladiny

k poctě akademického malíře Václava Štětky (1893 - 1982)

Dílo akademického malíře Václava Štětky (1893 – 1982) je stále bezesporu inspirující pro milovníky jihočeské krajiny a zdejší rybářské tradice. Figuralisté oceňují zpracování a dynamiku postav při výlovu a rybáři obdivují přesnost vyobrazení každého rybníku. Letošní výroční výstava Štětkových obrazů by nevznikla bez laskavých výpůjček zejména soukromých sběratelů i veřejných institucí – Alšovy jihočeské galerie Hluboká nad Vltavou a Prácheňského muzea v Písku. Jihočeský kraj z dotačního programu Podpora kultury přispěl na tiskovou propagaci výstavy včetně bulletinu i na vystoupení s mezinárodním obsazením hudebníků. Všem přináleží poděkování. Výstava obrazů rybníků a rybářů je rozšířena o soubor autorovo oblíbených kytic a také obrazů Cyrila Chramosty z nově adjustovaného souboru z původní výzdoby vodňanského kulturního domu, který si bude na podzim připomínat padesát let činnosti.
V hudebním programu vernisáže vystoupí houslisté Albert Fischer (Rakousko), Ondřej Lewit (USA) a manželé Eva (viola) a Radim Krestovi (Česko), klavírista Yošio Okawi (Rakousko).
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Kouzlo vodní hladiny
Plakát - Kouzlo vodní hladiny