Přednáška
St 15. listopad 2023 - 18.00 hodin

Školy na Šumavě - Josef Pecka

Šumava litera - festival

Komponovaný pořad známého průvodce divočinou a autora knih o Šumavě.
Šumavský rodák prožil mládí v Lenoře. V Praze vystudoval Vysokou školu zemědělskou a žil tam deset let. V roce 1988 se vrátil do Pošumaví, do kraje pod Javorníkem. V současné době pracuje jako profesionální průvodce Šumavou. O Šumavě často publikuje, je mimo jiné autorem vyhledávaného webu Cyklistův průvodce Šumavou. V našem nakladatelství vydal průvodce Toulání Šumavou a Pošumavím, Toulání za šumavskými sklárnami a spolupracoval na knihách Tajemství šumavských vod.
Vstupné: zdarma
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Školy na Šumavě - Josef Pecka
Pořadatelé:
Městské muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18, Vodňany, J. Velková, 383 382 057, 383 382 194, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Šumava litera - festival, www.sumava-litera.cz/
Plakát - Školy na Šumavě - Josef Pecka