Pro školy Přednáška
Pá 13. říjen 2023 - 8.15 hodin

ČESKÉ TAJEMNO - Fascinující tajemství české historie

Arnošt Vašíček pro žáky vodňanských škol

Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. Záhadné archeologické nálezy, podivné záznamy v kronikách a také tajuplné okamžiky v životě některých proslulých osobností naznačují, že minulost je daleko vzrušivější, než si vůbec dovedeme představit. Přednáška je výběrem naších největších historických otazníků.
Ďáblova bible (Největší rukopis světa skrývá mnoho záhad) – Zabila Vojtěcha z Pernštejna smrtící kletba? - Golem nemusel být jen legendou - Spočívá král Hunů na našem území?
Přednáška se koná pro přihlášené.
Vstupné: 30 Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - ČESKÉ TAJEMNO - Fascinující tajemství české historie
Pořadatel: Městké muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18/I, Vodňany, J. Velková, 383 382 057, 383 379 194, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz