Výstava pro Karla Kupku

Malíř Karel Kupka (1932 - 2013) vždy rád říkával: "Můj život je veselý a barevný. Proto i mé obrazy jsou takové". Přátelství s městskou galerií a jeho pracovníky ho pojilo od 70. let, kdy zde poprvé vystavoval. Později se stalo pravidlem, že každých pět let představil nové obrazy a rád přiřadil oblíbené akvarely svého otce Karla Kupky st. (1905 - 1971). V roce 2012 tu oslavil 80. narozeniny. Tenkrát jsme se nenadáli, že to bude poslední vzájemná spolupráce. Společně s jeho syny se podařilo v roce 2017 uspořádat vzpomínkovou výstavu. Po překonání koronavirové epidemie by se opět malířova rodina a přátele rádi společně setkali a představili Kupkova díla ze svých sbírek. Umělec ze Slaníku měl řadu přátel a milovníků svých krajinomaleb a zátiší s kyticemi také v našem městě a okolí. Budeme rádi, když se s námi podělíte o radost, kterou Vám přinášejí, a zvážíte jejich zapůjčení na výstavu. Ozvěte se - tel.: 383 382 057, 603 363 019. Předem děkujeme.