My všichni dospělí jsme byli nejdříve dětmi

Současná výstava ve vodňanském infocentru se inspiruje slavným příběhem o kouzelné pohádkové bytosti – Malém princi, francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. Zde se rozpomenete na jeho přátelé – tažné ptáky a opět nebudete stát pevně na planetě Zemi … Rozletíte se do vzdáleného vesmíru za opuštěnými planetkami a budete moci zkoumat jejich příběh! Žáci strakonické VO a ZUŠ pod vedením Mgr. Věry Bělochové v loňském roce tak podnikli výlet do pohádkového vesmíru na vzdálené planety dosud nepotvrzené existence. Přivítali Malého prince v učebně výtvarné výchovy a pomocí papíru, nůžek, barev, lepidla a drátků vytvořili podobu jeho světa podle svých představ, a to v 3D. Návštěvníky výstavy okouzlí fotografie papírových ptáků a naopak pobaví vtipná provedení obydlí kosmických sousedů. Pečlivou pozornost žáci věnovali především podobě opuštěných planetek a vymodelovali nejen planetu Malého prince, ale i Pijáka, Pana Krále, Místopisce, Lampáře, Podnikatele a Ješity. Příběh Malého prince již téměř 70 let sděluje dětem i nám dospělým tajemství lidskosti, dobra a krásy. Výstava Příběh opuštěných planetek je odrazem lidské inspirace, představivosti a tvořivosti. Navštívit ji můžete do 30. března 2014.

J. Velková, Zpravodaj města Vodňany 2/2014