Malíři a fotografové zvou do Vodňan

Na letní výstavu, která se uskuteční od 6. července do 17. srpna v sanagoze ve Vodňanech, zve všechny zájemce skupina výtvarníků z našeho regionu. Ponese název Zrcadlení - výstava obrazů a fotografií a pořádá ji Městské muzeum a galerie ve Vodňanech jako součást programů k jubilejnímu roku spisovatele Šumavy Karla Klostermanna. Představí se na ní svými pracemi malířka Věra Dytrychová ze Záboří, fotografové Vladimír Hrabák a Zdeněk Přibyl z Prachatic a malíř a básník Josef „Fitti" Jiroušek. Slavnostní vernisáž v neděli 6. července ve 14 hodin uvede ředitelka vodňanského městského muzea a galerie Jitka Velková, na koncertní kytaru zahraje Petr Štěpánek ze Strunkovic nad Blanicí a o autorech promluví člen městské rady v Prachaticích a bývalý starosta Prachatic Miroslav Bojanovský. Po vernisáži přijde na řadu chvilka poezie, ve které přečte některé své básně Josef „Fitti" Jiroušek. Po něm bude následovat Vodňanský koncert známého šumavského harmonikáře Vojtěcha Kohouta z Vimperka. Výstava ve vodňanské synagoze bude přístupná veřejnosti od úterý až do neděle, od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00, v pondělí bude zavřeno.

(zp)