Anotace výstavy Jihočeští spisovatelé

Výstava „Jihočeští spisovatelé“  Vám představuje pouze zlomek autorů, jejichž díla si můžete koupit v knihkupectvích nebo je můžete zahlédnout v regálech knihoven.

V jižních Čechách žije a tvoří více než sto spisovatelů. Zde se Vám nepředstavují autoři anonymně, ale přichází mezi Vás jako obyčejní lidé, kteří vystudovali nebo studují, žijí život obyčejných lidí se svými starostmi i radostmi, zájmy, i problémy. Někteří se navíc ještě věnují svému zaměstnání. Málokdo zná autory vizuálně, ale většinou jen z přebalu knihy nebo podle jména. Všichni doposud žijí, pracují a hlavně tvoří v různých částech regionu jižních Čech.

Jsou zde zastoupeni jak začínající autoři, tak renomovaní spisovatelé, básníci i publicisté. Velmi mladí, ale i staří autoři. Jsou zde autoři, kteří začali psát již v mladém věku, ale i autoři, kteří začali publikovat až třeba v padesáti letech.

V dnešní moderní době, v době rozvinutých informačních technologií a internetu má kniha stále co říci svým čtenářům. Kniha je a bude vždy intimní záležitostí člověka. Čteme-li, nevnímáme okolí, jen se vždy věnujeme psanému textu, který někdo pro nás napsal. A je jedno, zda čteme na pláži, v tramvaji, v čítárně, v knihovně, v křesle nebo v posteli.

Tato výstava Vám chce některé z těchto jihočeských spisovatelů představit. A jejím pokračováním a doplněním je publikace „Jihočeští spisovatelé aneb někteří z mnoha“, kterou vydala Městská knihovna Prachatice v roce 2011 za podpory města Prachatice a Jihočeského kraje. Seznamte se na této výstavě alespoň s některými z nich. Publikaci si můžete půjčit v jakékoliv knihovně v jižních Čechách.

Tomáš Červený
autor výstavy