Akademický malíř Vladimír Veselý

Vladimír Veselý je absolventem Střední umělecko – průmyslové školy v Jablonci nad Nisou a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (1950 – 1956; prof. Alois Fišárek a Antonín Strnadel). Je uznáván především jako tvůrce rozměrnějších pláten, ale jeho umělecký záběr je podstatně širší. V průběhu let se stal také  autorem volné grafiky a ex libris, smaltu a polychromovaných dřevěných asambláží. Uspořádal více než 50 samostatných výstav, účast přijal téměř na osmi desítkách výstav společných, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Pravidelně se účastní Trienále umění smaltu ve Frýdku – Místku a přehlídky ex libris. Po celý tvůrčí život vznikají jeho díla v ateliéru ve Veletržní ulici v Praze – Holešovicích, případně v podkrkonošském Spálově. Z míst, kde žije, pobývá, působí, nečerpá pouze inspiraci, ale aktivně vstupuje do jejich života. Je tomu tak nyní ve Sdružení pražských malířů, ve Spálově stál u záchrany evangelické kapličky, která každoročně ožívá Spálovským babím létem, a vrací se i do města Mělníka, které ho vyznamenalo v roce 2004 stříbrným řádem.