Text k výstavě fotografií z představení DS Šupina

Po těžké zákeřné nemoci zemřel 12. října 2018 ve věku nedožitých 68 let herec, režisér, scénárista, dramaturg, textař, pedagog, přítel a kamarád, pan František Zborník, který žil ve Vodňanech téměř padesát let.

Divadelní soubor Šupina, na jehož vzniku měl František největší zásluhu, byl v 70. a 80. letech na špičce amatérského divadelnictví v naší zemi. Za čtrnáct let nastudovali členové Šupiny 20 her, z toho 5 jich napsal František. Na fotografiích je zachytil Pavel Hrdina. V roce 1989 vstoupil František Zborník do politiky. Stal se prvním vodňanským porevolučním starostou (1990-1994) a v dalším volebním období místostarostou. Po roce 2000 se přestěhoval do České Lípy, kde, kromě jiného, začal spolupracovat s Divadelním klubem Jirásek.

Františku, nezapomeneme na Tebe! Tak tam nahoře „zlom vaz“!

Text napsala Ludmila Plachtová k výstavě fotografií z představení DS Šupina v letech 1977 - 1989 od Pavla Hrdiny, kterou připravil Zdeněk Fugas Plachta od 15. 11. do 30. 11. 2018 v Kulturním domě ve Vodňanech, domovské scéně souboru Šupina..