Obrázek - Pravá Kuba
Přednáška
Přednáška je s ukázkou tance mambo a ochutnávkou rumu.
Čt 11. leden 2018 - 19.00 hodin

Pravá Kuba

Slávka Chrpová

Přednáška s promítáním Slávky Chrpové, šéfredaktorky časopisu Cykloturistika.
Svoje zkušenosti ze čtyř návštěv Kuby během deseti let zúročila a připravila projekci, kde sleduje neobvyklá témata. Kromě neotřelých zážitků z jízdy na kole po tomto ostrově se zabývá i tím, jak se žije Čechům na Kubě a naopak Kubáncům v Čechách. Protože se také zajímá o původ Kubánců, odkud přišli a jaký byl jejich život po příchodu z oblasti Nigérie a Beninu, monitoruje její projekce i santerijské náboženství, jeho tance a rituály. Sama navštívila santerijského kněze. Přijďte se také podívat, zda se Kuba mění opravdu tak rychle, jak se nám jeví ze středu Evropy. Slávka také zatančí tanec mambo.
Vstupné: 20,- Kč
Místo konání: Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18, Vodňanyorázek zobrazit místo na mapě - Pravá Kuba
Pořadatelé:
Městké muzeum a galerie Vodňany, nám. Svobody 18, Vodňany, Jitka Velková, 383 382 057, mag@vodnany.net, www.muzeumvodnany.cz
Časopis Cykloturistika, www.cykloturistika.cz