Subjekty

zobrazit místo na mapě
90%
Příměstská turistická trasa mapuje místa ve Vodňanech, která mají přímý vztah k rybářskému řemeslu. Okrajovými částmi města vede k líhni Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického Jihočeské univerzity v Č. Budějovicích, kolem rybníka Velká Podvinice, míjí areál Střední rybářské školy a již uvedeného výzkumného ústavu. Okruh pokračuje kolem rybníků Velká a Malá Outrata k rybníku Malá Podvinice do výchozího místa. Závěr rybářské procházky může patřit návštěvě muzeí a ochutnávce kapra po vodňansku (U Zástavů) či kapra podle pana Štěpničky (Hotel Prajer).
Zajímavosti: Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický (1953), Střední rybářská škola (1920) – pomník vodňanského rodáka Theodora Mokrého, lesnického a rybářského odborníka (2000), památný strom lípa malolistá, stáří 265 let; soustava vodňanských rybníků (2. pol. 15. a 16. století); „Rybářské“ muzeum v bývalé synagoze; Mostecký mlýn – mlynářské muzeum; mlýn Řepiš – mlynářský pomník
Oblast zájmu:
Heslo: